معرفی برند آلن بردلی

کمپانی آلن بردلی در سال 1903 در ایالت ویسکانسین آمریکا توسط استنتون آلن (Stanton Allen) و لیند بردلی (Lynde Bradley) تاسیس شد. این کمپانی در ابتدا با سرمایه اولیه 1000 دلار و در زمینه تولید رئوستا (مقاومت متغیر) فعالیت می کرد و از سال 1910 به صورت رسمی با نام تجاری Allen-Bradley ثبت گردید.

        از راست هری بردلی، لیند بردلی و استنتون آلن موسسین اصلی کمپانی

با پیشرفت علم الکترونیک و تولید گسترده و روزافزون تجهیزات الکترونیکی مانند رادیو و تلویزیون، آلن بردلی به یکی از اصلی ترین تولید کنندگان قطعات مورد نیاز برای ساخت این تجهیزات تبدیل شد و در طول جنگ جهانی دوم نیز یکی از اصلی ترین تامین کنندگان قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای ساخت ادوات نظامی مانند بیسیم، رادار، جت های جنگنده و … بود.

               سیستم های توزیع توان تولید Allen-Bradley در دهه ۵۰ میلادی

به مرور زمان دامنه فعالیت این کمپانی گسترده تر شد و تجهیزات تولید شده توسط این کمپانی در پروژه های مختلف ناسا مانند سفینه آپولو 11 که اولین انسان را به سطح کره ماه نشاند مورد استفاده قرار گرفت. در طول دهه هفتاد میلادی آلن بردلی وارد حوزه کنترلر های برنامه پذیر یا PLC شد و به یکی از پیشتازان جهانی تولید هوشمند تبدیل شد. به طوری که در سال 1979 اولین شبکه ارتباطی صنعتی به نام Data Highway یا به اختصار DH را معرفی نمود که تا حد گسترده ای نیاز به سیم کشی در خطوط تولید را کاهش داده و سرعت و ایمنی تبادل داده را نیز افزایش داد.

در سال 1985 کمپانی راکول اینترنشنال (Rockwell International) که از پیشتازان در زمینه تولید تجهیزات هوا نوردی و فضانوردی است کمپانی آلن بردلی را خریداری نمود تا به عنوان زیر مجموعه خود در حوزه اتوماسیون صنعتی و با نام تجاری Rockwell Automation فعالیت نماید. البته لازم به ذکر است تجهیزاتی مانند PLC های این کمپانی همچنان با برند تجاری Allen-Bradley عرضه می گردند.

                            تجهیزات اتوماسیون صنعتی برند Allen-Bradley

                            تجهیزات اتوماسیون صنعتی برند Allen-Bradley

تجهیزات تولیدی Rockwell Automation شامل موارد زیر می باشند.

  • کنترلر های صنعتی PLC
  • پنل های اپراتوری HMI
  • تجهیزات حفاظت و ایمنی
  • سنسورها
  • درایو و سیستم کنترل حرکت
  • کنتاکتور